zamknij
16. kwietnia 2019

Granie w piłkę w dobrej sprawie – nasz zespół broni tytułu w turnieju charytatywnym.

Dziesięć amatorskich drużyn wzięło udział w 28. charytatywnym turnieju piłkarskim „Max Hallenmasters” w dolnosaksońskim Barsinghausen w dobrej sprawie.  Po raz drugi z rzędu uczestniczył w turnieju nasz zespół składający się z kolegów z Universal Transport i StB Verkehrstechnik   z różnych oddziałów – najdłuższą drogę musiał pokonać Tomasz Framski, który specjalnie przyjechał z naszego oddziału do polskiego Poznania .  Oczywiście nie mogło zabraknąć kobiecego wsparcia – nasza koleżanka Berit Müller również grała w dobrej sprawie.

Przed ok. 300 widzami w hali Gluck-Auf w Barsinghausen w lutym tego roku nasza jedenastka miała okazję sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie,   i wyszła z rundy eliminacyjnej bez porażki jako zwycięzca grupy.  Dopiero w półfinale nasi musieli uznać wyższość późniejszego zwycięzcy turnieju.  Mały finał zdołali jednak rozstrzygnąć na swoją korzyść.  W ten sposób nasza drużyna obroniła 3 miejsce z poprzedniego roku.

Ale w sumie wszyscy, nawet ci, którym nie udało się stanąć na szczycie podium, okazali się zwycięzcami tego turnieju.  Tegoroczna impreza charytatywna przyniosła łącznie 2.700 Euro czystego zysku,  z czego połowę otrzyma fundacja Barsinghäuser Bürgerstiftung, która przeznaczy te środki na pomoc osobom społecznie wykluczonym, a połowę miejscowa szkoła artystyczna „Noa Noa”,  która z tych środków sfinansuje różne kursy dla dzieci i młodzieży, których rodzice w innym przypadku nie mogliby sobie pozwolić na skorzystanie z takiej oferty.

„Nasza drużyna pokazuje na boisku to, co przy realizacji projektów klientów, to znaczy, że chodzi przede wszystkim o dobrą pracę zespołową i harmonijną współpracę.  Jesteśmy dumni z tego, że nasi pracownicy daję z siebie wszystko nie tylko w pracy, ale też w czasie wolnym, przynosząc chlubę spółce.  StB Verkehrstechnik z przyjemnością wspierała to społeczne zaangażowanie”, mówi Nico Koch, członek zarządu StB Verkehrstechnik.

<< powrót do przeglądu
>> Wyświetl następna widomość